Τετάρτη, 2 Ιουλίου 2014

Η κλήρωση πρωταθλήματος !!!

Στο Καραΐσκάκη , την 8η αγωνιστική, το ντέρμπι αιωνίων

Το πρώτο μεγάλο παιχνίδι του εφετινού πρωταθλήματος,
θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, στο γήπεδο Καραϊσκάκη, με τον Ολυμπιακό να υποδέχεται τον ΠΑΟΚ. Οι δύο ομάδες θα τα...ξαναπούν στην Τούμπα στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής.
Το απόλυτο ντέρμπι του ελληνικού πρωταθλήματος, ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στον Παναθηναϊκό θα γίνει την 8η αγωνιστική στο φαληρικό γήπεδο, ενώ οι δύο «αιώνιοι» θα συναντηθούν στο β΄ γύρο, την 25η αγωνιστική, αυτή την φορά στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

Στην 10η αγωνιστική ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα και στην 27η αγωνιστική οι δύο ομάδες θα «λύσουν τις διαφορές τους» στο γήπεδο «Απόστολος Νικολαΐδης»
.
1η αγωνιστική - 23 Αυγούστου
Βέροια – SKODA Ξάνθη
ΟΦΗ – Παναιτωλικός
Κέρκυρα - Πανθρακικός
Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου
ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης
Ατρόμητος – Πλατανιάς
Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ – Καλλονή
Πανιώνιος – Εργοτέλης
2η Αγωνιστική
Ο.Φ.Η. - ΒΕΡΟΙΑ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
3η Αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ - Α.Ο.Κ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
4η Αγωνιστική
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
Α.Ο.Κ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Ο.Φ.Η. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
5η Αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Α.Ο.Κ.
Π.Α.Ο.Κ. - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
6η Αγωνιστική
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ο.Φ.Η. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
7η Αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
8η Αγωνιστική
Π.Α.Ο.Κ. - ΒΕΡΟΙΑ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Ο.Φ.Η. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
9η Αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
10η Αγωνιστική
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Ο.Φ.Η.
11η Αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - Π.Α.Ο.Κ.
12η Αγωνιστική
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Ο.Φ.Η.
Α.Ο.Κ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
13η Αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Π.Α.Ο.Κ.
Ο.Φ.Η. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
14η Αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Ο.Φ.Η.
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Κ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
15η Αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Α.Ο.Κ. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Π.Α.Ο.Κ.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
16η Αγωνιστική
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ο.Κ.
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.
17η Αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Α.Ο.Κ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου