Τετάρτη, 9 Ιουλίου 2014

Σοκ στο Μουντιάλ

ΔΙΑΣΥΡΜΟΣ
Βραζιλία - Γερμανία 1-7

Σοκ στο Μουντιάλ: Βραζιλία - Γερμανία 1-7Κατέρρευσε από το πρώτο ημίχρονο του ημιτελικού η εθνική ομάδα της Βραζιλίας μπροστά στην επέλαση των «πάντσερ». Τέσσερα γκολ μπήκαν μέσα σε λίγα λεπτά, με το παιχνίδι να φαίνεται πλέον τελειωμένο και την εθνική ομάδα της Γερμανίας να εξασφαλίζει με... περίπατο το εισιτήριο για τον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλου.

Η εθνική ομάδα της Γερμανίας έγραψε το βράδυ της Τρίτης ιστορία στο Μουντιάλ της Βραζιλίας, ενώ με δάκρυα στα μάτια παρακολουθούθησαν τον ημιτελικό στις κερκίδες του γηπέδου στο Μπέλο Οριζόντε, χιλιάδες Βραζιλιάνοι.
Τα γκολ για την γερμανική ομάδα πέτυχαν ο Μίλερ στο 11ο λεπτό, Κλοζε στο 23ο, Κρόος στο 24ο και στο 26ο και ο Κεντίρα στο 29ο. Το έκτο και το έβδομο γκολ πέτυχε ο Σίρλε στο 69ο και στο 79ο λεπτό.
Το γκολ για τους Βραζιλιάνους πέτυχε ο Οσκαρ στο 90ο λεπτό, λίγο πριν σφυρίξει η λήξη του αγώνα.