Κυριακή, 7 Δεκεμβρίου 2014

2-2 με τον ΠΑΣ !!!!!!!

Δεν... ΠΑΣ καλά Γαύρε !

Μήπως έχασες τις σφυρίχτρες, τι θα κάνεις ΤΩΡΑ ?
Ο Ολυμπιακός άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στην έδρα του, μένοντας στο 2-2 με τον αξιόμαχο ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League. Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος από τον Ολυμπιακό στο πρώτο μέρος και δικαίως προηγήθηκε στο σκορ. Οι Πειραιώτες βελτιώθηκαν στην επανάληψη και γύρισαν το ματς με το εύστοχο πέναλτι του Φορτούνη και την προβολή του Κασάμι. Ολα έδειχναν ότι οι πρωταθλητές Ελλάδας παρά την κακή τους εμφάνιση θα πάρουν τη νίκη, αλλά το φοβερό γκολ του Γιάκου στο 88ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-2.Ο Ολυμπιακός παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας,
αλλά την Κυριακή κινδυνεύει να πέσει τρίτος αν κερδίσει ο Παναθηναϊκός στην Τρίπολη και να μείνει 7 βαθμούς μακριά από τον ΠΑΟΚ, αν ο Δικέφαλος νικήσει στην Ξάνθη.Οι συνθέσειςΟλυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Αυλωνίτης, Γιαννούλης, Μιλιβόγεβιτς (26' Εντινγκά), Μπουχαλάκης (46' Γκαζαριάν), Φορτούνης (70' Διαμαντάκος), Ντοσεβί, Κασάμι, Μπενίτες.
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Γιάκος, Ίλιτς, Χαρίσης, Λόπες, Αυγενικού, Στρούνα (71' Ακόστα), Κοροβέσης (62' Ντάσιος), Σκόνδρας, Σαπαλίδης (69' Ηλιάδης).

πηγή :matrix24.gr